Sprchové kouty a správný výběr

Umyvadlo je nezbytným vybavením každé koupelny. Ať už jde o hlavní rodinnou koupelnu nebo o samostatnou toaletu, umyvadlo je důležitou součástí. Každá koupelna má své specifické vlastnosti a každý majitel své touhy a představy. Prvním krokem, na který bychom neměli zapomenout při výběru umyvadla je rozměr. Umyvadlo by mělo prostor v koupelně ideálně využít. Najít umyvadlo, v tom správném rozměru do vaší koupelny, dnes není problém.Naše nabídka?

V naší nabídce umyvadel najdete malé praktické umyvadla, umyvadla do rohu do toalety nebo prostorné umyvadla do společné koupelny. Je rozdíl, zda chceme umyvadlo do hlavní rodinné koupelny nebo do samostatné toalety. To první musí být pohodlné a prostorné při každodenním používání a při tom druhém stačí, když si v něm prostě umyjeme ruce. Promyslet si třeba i úložný prostor u umyvadla. Co všechno potřebujete mít při daném umyvadle. Pokud problém vyřeší celkové uspořádání a vybavení koupelny (umyvadlová skříňka, zrcadlová skříňka, zděná polička, nástěnné koupelnové doplňky ...), víte vybírat z většího množství modelů. Pokud však potřebujete využít i odkládací plochu umyvadla nebo by se hodilo rozšíření desky či skříňky, bude dobré, pokud se poohlížíte po specifických modelech.

Na druhé straně se vám umyvadlo musí i líbit. Budete ho využívat vy a při dnešní široké nabídce, není problém vybrat si takové, se kterým byste byli spokojeni.

1. Závěsné umyvadlo

Umyvadlo je montované přímo na stěnu, bez skříňky. Sifon je možné schovat nebo jej přiznat, tedy nechat viditelný. V tom případě doporučujeme vybrat z dizajnovejších sifonů. Výhodou samostatného umyvadla je, že provzdušňuje místnost, "otevírá" podlahu. Je ideální zejména do oddělených malých toalet, kde netřeba úložné skříňky a optické zvětšení prostoru toaletě pomůže. Samostatné umyvadlo, umí být i designovou volbou do minimalistických koupelen.

Sprchové dvere série Admiral

2. Umyvadlo na koupelnový nábytek / skříňku

Umyvadlo je namontováno přímo na skříňce. Sifonová technika je schovaná ve skříňce. Tento nejoblíbenější varianta umyvadla má v sobě řadu výhod, hlavní je úložný prostor v zásuvkách či poličkách.

Sprchovacie kúty série Párty

3. Umyvadlo na desku

Představuje nejmodernější prvek v koupelně. Řešení je velmi efektní. Tyto umyvadla jsou keramické. Tvarově jsou řešeny jako oválné, kruhové nebo obdélníkové. Některé jsou jen bez otvoru na stojanovou baterii a některé poskytují variantní riešenie.Každý model má své další vlastnosti, které umí ovlivnit finální výběr, jako jsou materiál, otvor pro baterii, odtoková souprava, povrchová úprava..

Sprchovacie kúty série Párty

Materiál

Nejpoužívanější materiály s nimiž se můžeme setkat jsou keramika nebo litý mramor. Právě keramika je zatím nejvíce používaný materiál většiny výrobců. Základem je sloučenina několika hlín a štěrků, ta je pak oglazúrovaná. Výhodou je sněhově barva s vysokým leskem a barevnou stálostí. Nevýhodou může být vyšší hmotnost, nemožnost opravy prasknutí glazury, případně nerovné plochy při velkých umyvadlech. Je to dáno tím, že keramika se při vypalování v peci smrští až do 30%. Proto je rozumnější vybírat u výrobců s dlouhou tradicí

Tvar

Oblé, hranaté, vysoké, nízké. Výběr designu je na každém z Vás. Je dobré ho však sladit v kontextu s celou koupelnou. Pokud napr.máte sprchový kout 120 x 90 cm, tedy hranatý, bude lépe držet se této linie i při výběru umyvadla, WC nebo vodovodních baterií.

Otvor na batérii

Některé umyvadla mají otvor na baterii, některé nemajú.Všetko záleží jen na vás, který typ umávadla si vyberete. Výběr umyvadla ovlivní výběr baterie: stojanová, podomítková, jednootvorová ... ve zkratce, pro dokonalou spokojenost s umyvadlem je třeba vybrat k němu vhodnou baterii. Velké umyvadlo s malou baterií, není zrovna nejšťastnější volbou, a platí to i naopak. Platí to skutečně pro každý model umyvadel. Ne každá kombinace umyvadla a baterie umí být zárukou spokojenosti.

Odtok

Nejčastěji se setkáte s typem odtokové soupravy tzv. "Click - Clack systémem" funguje na principu stlačení krytky odtoku - nejprve stlačením zavřete odtok, druhým stiskem odtok otevřeme. Snadné používání a čistý design patří mezi výhody tohoto typu odtoku

Každá koupelna je unikátní. Prostorem, uspořádáním, potřebami domácnosti a oblíbeným stylem a designem. S výběrem konkrétního modelu vám rádi pomůžeme a poradíme. Těšíme se na vaši návštěvu v prodejnách v Topolčanech nebo v Bratislavě.